Sunday, January 4, 2009

Uwodzenie Kobiet - sekrety, dla ambitnych

Przy czym kontakt cielesny nie zanika. Jest mile widziany w razie blu, we wstrzsie psychicznym, strachu czy panice, pojawia si te w sytuacjach mniej dramatycznych. Przybiera on jednak inne formy. Wszechogarniajce objcie ulega redukcji do rozmiarw poszczeglnych jego fragmentw. Pojawiaj si takie formy jak pobjcie, objcie ramieniem, poklepanie po gowie i ucisk doni.
Jak na ironi w stadium pnego dziecistwa i towarzyszcych jego eksploracjom stresw wci istnieje ogromna wewntrzna potrzeba pociechy, jak daje kontakt cielesny i przejawy intymnoci. Potrzeba ta ulega nie tyle zredukowaniu, co stumieniu. Przejawy intymnoci dotykowej kojarz si z niemowlctwem i musz odej w przeszo, ale otoczenie wci si ich domaga. Konflikt, jaki w zwizku z tym powstaje, rozwizuje si przez wprowadzenie nowych form kontaktu, ktre dostarczaj podanych przejaww intymnoci cielesnej, ale nie robi wraenia dziecinnych.

Pierwszy symptom tych zamaskowanych przejaww intymnoci pojawia si wczenie, bo ju niemal w niemowlctwie. Rozpoczyna si to w drugim proczu ycia i wie si z tak zwanymi obiektami przeniesieniowymi. W gruncie rzeczy s to nieoywione substytuty matki. W powszechnym uyciu s trzy takie przedmioty: ulubiona butelka ze smoczkiem, mikka zabawka i kawaek mikkiego materiau, zwykle szal lub jaka cz bielizny pocielowej. W stadium wczesnego niemowlctwa przedmioty te stanowi element skadowy intymnych kontaktw z matk. Dziecko nie przedkada tych przedmiotw nad matk, ale jednak silnie je kojarzy z jej fizyczn obecnoci. W czasie nieobecnoci matki staj si one jej substytutami, a wiele dzieci nie chce zasn bez ich kojcej bliskoci. Gdy pora i spa, szal lub mikka zabawka musz znajdowa si w eczku, bo inaczej powstaj problemy. A wymagania s szczegowe, musi to by ta, a nie inna zabawka lub ten, a nie inny szal. Nie mog ich zastpi rzeczy podobne, ale dziecku nie znane.

Jak poderwa kobiet

No comments: